Przeskoczyłam mury. Warsztat biograficzno-historyczny

Zaledwie sto lat minęło, odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa obywatelskie. Pokolenie naszych prababek wywalczyło je  dla siebie i dla nas. W jaki sposób wywalczyły? Z jakich powodów?  Kim były te kobiety, które się najbardziej angażowały? Co wiemy o dawnych emancypantkach, feministkach, sufrażystkach, siłaczkach, sterniczkach i entyzjastkach?

Dużo pytań, ale najważniejsze jest  to:  co ta historia ma z nami wspólnego? Czy poznając ją, lepiej zrozumiemy siebie?  Czy dowiemy się czegoś nowego o sobie samych?

Warsztat biograficzno-historyczny, na który serdecznie zapraszamy, służy właśnie temu, abyśmy, poznając historię procesu emancypacji kobiet, lepiej zrozumiały swoje miejsce w tym prociesie.

Na warsztacie będziemy dużo rozmawiać ze sobą, wymieniać się wspomnieniami i opowieściami, będziemy też malować, rysować, odgrywać scenki i – dobrze się bawić.

Warsztat prowadzi:  dr Sławomira Walczewska, filozofka, działaczka, autorka książki „Damy, rycerze i feministki. Kobiecy dyskurs emancypacyjny w Polsce”, Wyd. eFKa 1999

Kiedy:  9. i 10. marca 2019. Tydzień póżniej, 16. i 17. marca, odbędzie się angielskojęzyczna wersja watsztatu.

Gdzie: Kraków, ul. Krakowska 19

Zgłoszenia:  efka@efka.org.pl

Udział jest nieodpłatny, lecz  ilość miejsc ograniczona. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia, potwierdzone wpłatą rezerwacyjną (uznaniowo, sugerowane 30 zł).

Uczestniczki otrzymają certyfikat, potwierdzający udział w projekcie realizowanym w ramach programu Unijnego „Kreatywna Europa”.

Konto  Fundacji Kobiecej eFKa:    http://efka.org.pl/o-nas/darowizna/