Spotkania otwartej grupy, adresowane do kobiet, urodzonych w innych krajach i kulturach, które mieszkają w Krakowie oraz dla kobiet, które wprawdzie urodzone są w Polsce, ale same mają doświadczenia  migracyjne lub są otwarte na rozmowę o nich. Spotkania „Krakowianek z różnych krajów” odbywają się raz w miesiącu. Mają one też swoją grupę na FB. 

 

wtorek, 19. grudnia 2017:  Spotkanie grupy otwartej „Krakowianki z różnych krajów”. Jak na poprzednich spotkaniach, będziemy opowiadać i wysłuchiwać opowieści migracyjnych i oglądać nawiązujące do nich zdjęcia.  Przygotujcie swoje opowieści i zdjęcia, zachęćcie znajome. Opowiadały już o swojej drodze do Krakowa kobiety urodzone w Kabulu, na Kołymie, w Kijowie i w Cork, a każda następna opowieść jest mile widziana. Pokażemy krótki film z wywiadami, przysłany właśnie z Irlandii, który powstał w ramach projektu „Gender, Citizenship and Migration. A Journey in Transition”, zrealizowanego w ramach programu Erasmus Plus.

 

Wtorek, 10. 10.2017 o godz 18:  Spotkanie grupy otwartej „Krakowianki z różnych krajów”. Jak na poprzednim spotkaniu, będziemy opowiadać i wysłuchiwać opowieści migracyjnych i oglądać nawiązujące do nich zdjęcia.

Każda opowieść jest mile widziana, przygotujcie swoje opowieści i zdjęcia, zachęćcie znajome. W spotkaniu wezmą udział współpracowniczki kobiecej organizacji SUSI z Berlina, które eFKa będzie przez tydzień gościć. Zajmują się one wspieraniem kobiet z doświadczeniem migracyjnym i same mają szerokie doświadczenia migracyjne. 

****

Uczestniczki spotkania, które przyjechały z Berlina, spisały swoje wrażenia z pobytów szkoleniowych w Krakowie i w Pizie. Ich relacje (po niemiecku) można przeczytać na stronach SUSI:

https://www.susi-frauen-zentrum.com/index.php/home/verein-und-projekte