Edukacja poprzez sztukę ma ogromny potencjał włączający. Tworzy bezpieczną przestrzeń na ekspresję i wymianę, w której wspólny język jest językiem sztuki, a przez to przekracza granice i ograniczenia języków narodowych. Kobiety doswiadczające marginalizacji jako zbyt stare, zbyt młode, bezrobotne czy migrantki, mogą w bezpiecznej atmosferze warsztatowej uzyskać wsparcie poprzez uczestnictwo w grupie oraz motywację do samorozwoju.
W ramach projektu CLArt artystki, kuratorki i działaczki feministyczne z Polski miały okazję zapoznać się z metodami edukacji włączającej poprzez sztukę na tygodniowym warsztacie w Berlinie. Z inspiracji wyniesionych z berlinskiego warsztatu jego uczestniczki przygotowały swoje mini-warsztaty, które przeprowadzą w ramach cyklu: „Sztuka – nie wykluczać”:
Mini-warsztaty rozpoczynają się w czwartki o godz. 19:
3. marca 2022 – Katarzyna Flak, czyli mowa zjawisk niepozornych
10. marca – Liliana Zeic, czyli twarzą w twarz ze stresem mniejszościowym
17. marca – Anna Krenz, czyli solidarność ponad granicami
24. marca – Joanna Wojtal-Kalinowska, czyli czas przyrody i światła
31. marca – Aśka Warchał-Beneschi i Patrycja Chlebus-Grudzień, czyli o instytucjach publicznych jako miejscach spotkania dla wszystkich
7. kwietnia – Lena Bielska, czyli jak działać bez wypalenia.
***
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: efka@efka.org.pl Udział jest nieodpłatny, lecz ilość miejsc jest ograniczona do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Limit nie dotyczy seniorek oraz osób z doświadczeniem migracji międzykulturowej. Osobom pomyślnie zgłoszonym prześlemy link do spotkania na Zoomie. Osoby, które wezmą aktywny udział w minimum czterech z sześciu warsztatów cyklu, otrzymają certyfikat, potwierdzający ich uczestnictwo w programie. Zapraszamy!
***
Cykl mini-warsztatów online odbywa się w ramach projektu „CLArt. Common Language of Art”, który Fundacja Kobieca eFKa realizuje we współpracy z organizacją Begine, Treffpunkt und Kultur fuer Frauen z Berlina. Projekt jest dofinansowany z Programu EU Erasmus Plus.