Menu

  Aktualności  
 
 
 Aktualności:
 
 
 
Warsztat krytycznego pisania
 
Fundacja Kobieca eFKa i pismo feministyczne ZADRA zapraszają na warsztat krytycznego pisania, prezentujący sposoby skutecznego reagowania na seksizm i dyskryminację w mediach i życiu publicznym.

Najbliższe terminy warsztatów krytycznego pisania:

Białystok 8-9 marca
zgłoszenia: Magda Pałka, magdapalka@9dwunastych.org

Szczecin 16-17 marca
zgłoszenia:
Agnieszka Gruszczyńska, ag.gruszczynska@gmail.com

Olsztyn 23-24 marca
zgłoszenia: Bernadetta Darska, bernadet.darska@wp.pl

 

 

   
  
Od 1 października 2012 wydawane przez eFKę feministyczne czasopismo Zadra ma swoją osobną stronę internetową – www.pismozadra.pl. W dziale Archiwum udostępniamy w całości do poczytania wszystkie numery Zadry, które są już wyprzedane (jest ich 20), a pozostałe numery oferujemy w Kiosku z Zadrą. Raz na tydzień zamieszczamy na stronie Zadry kilka nowych felietonów. W dziale PROZAdra publikujemy przysłane przez Czytelniczki i Czytelników zdjęcia i teksty feministyczno-literackie. www.pismozadra.pl to więcej niż internetowa strona pisma wydawanego na papierze. Zapraszamy do czytania, komentowania, przysyłania swoich tekstów i zdjęć.
                 
 

 
  
Księgarnia i e-booki eFKi
 
Od 22 sierpnia zapraszamy do odwiedzania Księgarni eFKi na Allegro. Są tam dostępne wszystkie, książki wydawnictwa eFKa oraz ksiażki o tematyce feministyczno-genderowej. Nasza nazwa użytkownika to Ksiegarnia-eFKa.
    
 
Przypominamy również, że na platformie Woblink funkcjonuje dział „gender” - http://woblink.com/publicationGenre/479, gdzie możecie kupić trzy książki Wydawnictwa eFKa  w formie e-booków, „Szczeliny istnienia”, „Damy, rycerze i feministki” oraz "Feministki. Własnym głosem o sobie". Fundacja Kobieca nawiązała też współpracę z siecią sklepów Nexto (http://www.nexto.pl/), jak również z  Virtualo.pl. 
  
               
   
 
    
Jubileuszowa Zadra  
  
Jubileuszowa Zadra to numer 50 i 51 w jednym, a tekstów jest w niej prawie 50. Zamiast upajać się jubileuszem i rozpamiętywać gratulacje z całego świata, redakcja zwraca Waszą uwagę na pierwszą w Polsce Nagrodę Literacką dla Autorki, którą powołano w Szczecinie. Skromność ma swoje granice, więc są też w ZADRZE teksty, których autorki zastanawiają się w swoich artykułach nad zmianami, jakie przyniosła ZADRA poprzez swoich 50 odsłon w polskiej rzeczywistości, od jesieni roku 1999. Ponadto poczytacie o tym, co się w Polsce dzieje (m.in. „Przychodzi baba do apteki” i „Edukacja do nierówności”), o łuskach spadających masowo i z hukiem z oczu (m.in. „Wszyscy mówimy onzykiem” i „Bzdurne pytanie na śniadanie”), a w dziale kulturalnym m.in. o babciach i wnuczkach w sztuce polskich artystek. No i tylko w ZADRZE można znaleźć „rozmowę” z Virginią Woolf i Piną Bausch ;-) Jest też komiks, Brawa i Gwizdy i nieunikniona Matka Bolka, która w jubileuszowym numerze ZADRY nadaje relację z teatru (jest to oczywiście polska tragikomedia, czyli farmaceutyczna farsa). Życzymy miłej jubileuszowej lektury. 
    
    Zadra do nabycia na http://pismozadra.pl/kiosk-z-zadra
 
 
  
    
        
Warsztat historii mówionej
  
Zapraszamy na warsztat historii mówionej. Osoby uczestniczące w warsztacie dowiedzą się, czym jest historia mówiona, a przede wszystkim zdobędą praktyczne umiejętności dotyczące przygotowania, poprowadzenia i dokumentowania wywiadów. Warsztat potrwa dwa pełne dni i poprowadzi go dr Sławomira Walczewska, koordynatorka m.in. takich projektów Fundacji Kobiecej w zakresie historii mówionej, jak „Pamięć kobiet” oraz „Feministki. Własnym głosem o sobie”.
   
Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne, lecz ilość miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie do dnia 14 listopada br. zgłoszenia zawierającego informację o swoim wykształceniu, doświadczeniach w zakresie historii mówionej oraz z kontaktem telefonicznym do siebie. Informację o zakwalifikowaniu na warsztaty prześlemy 15 listopada.
   
Wszystkie osoby, które będą uczestniczyć w obu pełnych dniach warsztatowych, otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztacie. 
 
Są jeszcze wolne miejsca!  
  
Czas: 18-19 listopada 2011, godz. 9-17
Miejsce: Kraków, ul. Krakowska 19
 
        
 
  
  
  
 
      
          
  
       
       
 
 
Zapraszamy do korzystania z czytelni Fundacji Kobiecej eFKa
 
Czytelnia specjalizuje się w tematyce feministycznej. Księgozbiór eFKi obejmuje prawie 2 000 woluminów, w tym aktualne numery wydawanego przez nas czasopisma „Zadra”. Główne działy księgozbioru to między innymi: teoria i historia feminizmu, matriarchat, mniejszości seksualne, kobiety w innych   krajach, w psychologii, wobec religii, prawa, Unii Europejskiej, beletrystyka oraz czasopisma polskie i zagraniczne.
   
Czytelnia mieści się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa, przy ulicy Krakowskiej 19. Dojazd tramwajami 3, 6, 8, 10, 40 i autobusami 304 i 502 (pomiędzy przystankami Stradom i Plac Wolnica).
 
Zbiory dostępne są we wtorki i czwartki w godzinach 10:00 – 14:00.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
 
      
     
Prawa reprodukcyjne i praktyka w USA –
- projekcja filmu i spotkanie
z prof. Isabel Marcus
    
Fundacja Kobieca eFKa i Fundacja Autonomia zapraszają na projekcję filmu Unborn in the USA: Inside the War on Abortion oraz dyskusję z udziałem prof. Isabel Marcus i dr Bożeny Jawień.
  
Film pokazuje formy działania fundamentalistycznych organizacji antyaborcyjnych w USA. Twórcy filmu, odwiedzając w trakcie swoich badań i zbierania materiałów do filmu 35 stanów, uzyskali wgląd w działalność grup antyaborcyjnych, kontaktowali się z czołowymi postaciami ruchu ale także ze studentami/kami, których zadaniem jest upowszechnianie antyaborcyjnego przesłania w szkołach i na uniwersytetach. Przybliżają nam system zdobywania funduszy na działalność ruchu antyaborcyjnego i mechanizmy jego funkcjonowania. Film dokumentuje ważne wydarzenia takie jak Marsz dla Życia i Marsz dla Życia Kobiet z 2004 roku oraz prezentuje fragmenty wywiadów m.in. z członkami Armii Boga.
 
Prof. Isabel Marcus jest prawniczką oraz współzałożycielką Institute for Research and Education on Women and Gender na Uniwersytecie Stanowym Nowy Jork w Buffalo Law School. Zajmuje się prawem rodzinnym, reprodukcyjnym oraz prawami człowieka w odniesieniu do kobiet. Jest autorką pracy pt. "Dark Numbers" na temat przemocy w rodzinie w Polsce.
 
Dr Bożena Jawień jest krakowską badaczką poziomu edukacji reprodukcyjnej wśród dorosłych oraz prowadzi własną praktykę jako ginekolożka.
 
Gdzie: siedziba Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Fundacji eFKa i Fundacji Autonomia, ul. Krakowska 19 (na domofonie dzwonić na T.I.K.), Kraków
Kiedy: wtorek, 12 kwietnia 2011, godz. 19
   
Projekcja filmu w wersji oryginalnej (po angielsku).
Unborn in the USA: Inside the War on Abortion
Reż.: Stephen Fell i Will Thompson
Czas trwania: 107 minut 
       
         
 
 
   
Zapraszamy na projekcję filmu pt.
  
Pamięć i zapomnienie. Przesiedlenia powojenne w opowieściach kobiet
   
oraz na dyskusje z udziałem Aliny Doboszewskiej , Agnieszki Król, Anny Lipowskiej-Teutsch i Sławomiry Walczewskiej.
     
 
Gdzie: ŚOK, ul. Mikołajska 2
Kiedy: 26.03 (sobota), godz. 16:00  
 
Wstęp wolny 
      
     
 
 
  
Wieczór magii huculskiej
     
Magia lecznicza i ziołolecznictwo są nadal żywymi obszarami huculskiej tradycji. Ze względu na izolację tego terenu i trudny dostęp do oficjalnej medycyny, zachowały sie tam tradycyjne metody lecznicze. Opierają się one z jednej strony na ziołolecznictwie, a z drugiej na działaniach magicznych. Niektóre z nich, od czasów Oświecenia traktowane jako zabobony i przejawy ludowej ciemnoty, współcześnie są ponownie odkrywane i przywracane w ramach tak zwanej medycyny alternatywnej. Jaki może być wkład Hucułów do tworzenia metod uzupełniających lecznictwo oficjalne? Na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi podczas „Wieczoru magii huculskiej”.
 
W kulturze huculskiej mężczyźni też zajmują się magią leczniczą (molfarzy), zasadniczo jednak jest to domena kobiet jako odpowiedzialnych za wyżywienie, a więc i zdrowie członków rodziny. Odkrywając zapomniane metody leczenia docieramy więc do pokładów przemilczanej kobiecej historii.
 
Spotkanie poprowadzą badaczki magii huculskiej z Ukrainy: Lilija Musychina i Olena Berezowska-Picciocchi, które przedstawią zabiegi lecznicze w szerokim kontekście symbolicznym i w powiązaniu z systemem wierzeń huculskich.
 
Termin: 16 kwietnia 2011 roku, godz. 19.00
Miejsce: Fundacja Św. Włodzimierza, ul. Kanonicza 15
  
Więcej informacji na temat Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego „Słowiańska Atlantyda” oraz szczegółowy plan imprez na stronie: www.karpatywschodnie.pttk.pl.
   
Główny organizator Festiwalu, COTG-PTTK, pobiera oplatę za udzial w wysokości 8 zl, a dla studentek i studentów - 5 zl.
   
     
   
   
 
  
Feministyczny marzec w Krakowie  
 
eFKa zaprasza na imprezy organizowane w marcu przez siebie i przez inne organizacje, grupy i instytucje.
 
 
  
 
  
         
Po ukraińsku
  
Fundacja Kobieca eFKa zaprasza na spotkania z językiem i kulturą ukraińską przy stoliku kawiarnianym, prowadzone przez Oleksandrę Seletską – wolontariuszkę młodzieżową z Kijowa. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdy wtorek o godz. 19, w Kawiarni Lwowskiej, ul. Lwowska 2/1.  
 
Jeśli zbierze się większa grupa zainteresowanych osób, możliwe jest również umówienie się z prowadzącą na dodatkowe lekcje lub konwersacje, a także podział grupy według stopnia zaawansowania w języku ukraińskim. 
                 
Współpraca: 
    
 
  
Sponsor:
 
    
      
        
     
Pamięć i zapomnienie
Przesiedlenia powojenne w opowieściach kobiet
  
         
Przesiedlenia okresu końca wojny i powojenne dotyczyły w pierwszym rzędzie kobiet i dzieci, ponieważ mężczyźni byli poza domem, służąc w różnych armiach. Przez lata historia przesiedleń była – i jest nadal – interpretowana przez polityków różnych opcji zgodnie z ich aktualnym interesem politycznym. Tymczasem głosy samych przesiedlonych są słabo słyszalne, ich opowieści nie zostały dotąd wysłuchane. Lukę tę współcześnie zaczyna wypełniać literatura, powieści autorek, które same są kolejnym pokoleniem przesiedlonych i pochodzą z „ziem odzyskanych”.
  
Na spotkaniu zostanie zaprezentowany film, który jest próbą dosłyszenia opowieści przesiedlonych. Zawiera on fragmenty kilkudziesięciogodzinnego materiału audiowizualnego, zebranego przez międzynarodowy zespół kobiet z Polski, Niemiec i Ukrainy we wsi Jugów w Górach Sowich.
  
Przed wojną Jugów, wówczas Hausdorf, był wsią rolniczo-turystyczną, zamieszkałą przez ok. 3 tys. osób. W latach 1945-1947 dokonała się tam, mówiąc językiem demografów, wymiana ludności. Znaczna większość niemieckich mieszkańców wsi została wysiedlona, przybyli wysiedleńcy zza Buga, osoby powracające z obozów na Syberii oraz z robót przymusowych w Niemczech, a także osoby z przedwojennej emigracji zarobkowej z Francji. Zamierzeniem projektu było spojrzenie na historię przesiedleń z punktu widzenia mieszkanek wsi.
  
Film jest rezultatem polsko-niemiecko-ukraińskiego projektu, zatytułowanego Pamięć i zapomnienie. Powojenna zmiana socjokulturowa w miejscowości Hausdorf/Jugów w Górach Sowich, zrealizowanego przez Fundację Kobiecą eFKa, we współpracy z Integrationswerk RESPEKT e. V. z Berlina oraz z Hendernyj Informacijno-Analitycznyj Centr KRONA z Charkowa.
 
 
miejsce spotkania: siedziba TIK, ul. Krakowska 19
data: poniedziałek, 29.11.2010, godz. 19
 
   
     
   
    
  
  
Społeczeństwo obywatelskie w krajach byłego ZSRR
 
Fundacja Kobieca zaprasza na spotkanie z przedstawicielkami organizacji pozarządowych z Azerbejdżanu i Tadżykistanu prowadzone przez dr Joannę Bocheńską. Spotkanie odbędzie się w Klubie "Hologram" przy ul. Kremerowskiej 10 w piątek, 19 listopada, o godz. 18:00. 
 
Partnerzy: Stowarzyszenie Wschodnia Perspektywa i Instytut Językowy Hologram
 
 
 
 
     
      
  
 
 
Deportacje z Kresów Wschodnich
  
Fundacja Kobieca wraz z Towarzystwem Interwencji Kryzysowej jako prowadzącym projekt „Kobiety wędrowne” zaprasza na prelekcję pt. "Deportacje z Kresów Wschodnich", którą przedstawi pani Aleksandra Szemioth.
 
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Pamięć i zapomnienie. Powojenna zmiana socjokulturowa w miejscowości Jugów / Hausdorf w Górach Sowich", dotowanego przez Geschichtswerkstatt.
 
miejsce spotkania: siedziba TIK, ul. Krakowska 19
data: środa, 9 czerwca 2010 r, godz. 18
          
  
 
  
 
W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła Izabela Jaruga-Nowacka. Na rzecz Polski bez dyskryminacji działała zarówno w parlamencie, w rządzie, jak i w ruchach obywatelskich. Konsekwentna rzeczniczka równych szans kobiet i mężczyzn. 
 
 
 
 
 
 
Na zdjęciu: Izabela Jaruga-Nowacka w 2002 roku w biurze Fundacji Kobiecej eFKa. Na naszą prośbę ubrana w koszulke, którą eFKa zrobiła po tym, jak w niewybrednych słowach krytykowane było objęcie przez Nią funkcji pełnomocniczki do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn. 
  
  
 
 
    
    
     
 
 
IN MEMORIAM
 
Katastrofa samolotu prezydenckiego w ostatnią sobotę poraża i boli. Wobec tak wielu ofiar trudno znaleźć język i formę przeżywania żałoby. Łącząc się w smutku z przyjaciółmi i bliskimi osób, które zginęły spróbujmy wydobyć osobisty, związany z konkretnymi postaciami wymiar tego, co się stało.
  
Zginęło wielu wspaniałych, wartościowych ludzi, w tym 24 kobiety. Wiele z nich to świetne polityczki, fachowe urzędniczki, charyzmatyczne działaczki, profesjonalistki z wielu dziedzin. Czasem było nam politycznie „po drodze”, czasem nie. Z niektórymi współpracowałyśmy blisko. Wszystkie jednak, przecierały w swoich dziedzinach szlaki, często niedostępne wcześniej dla innych kobiet.
  
Wspomnijmy JE WSZYSTKIE we wtorek 20 kwietnia, po konferencji Ekonomia – płeć – migracje w Instytucie Socjologii, ul. Grodzka 52, czytelnia (I piętro), godzina 18.00.
  
 
     
 
  
 
zaprasza na marcowy warsztat
 
Kij w szprychy seksizmu
Warsztat krytycznego pisania
 
Czytasz prasę, oglądasz telewizję, słuchasz radia, widzisz reklamy na billboardach – i ciągle natykasz się na seksizm, dyskryminację kobiet, sprzedawanie towarów przy pomocy kobiecego ciała. Jeśli masz dosyć irytacji, bezsilności i chciałabyś nauczyć się skutecznego reagowania na seksizm w mediach oraz w sferze publicznej – naucz się wkładać skutecznie kij w szprychy seksizmu. Feministyczne pismo „Zadra” zaprasza na warsztat krytycznego, interwencyjnego pisania, w czasie którego poznamy m.in. takie formy interwencji, jak listy do redakcji, akcje protestacyjne, najnowsze i skuteczne formy nacisku, protestu i wyrażania opinii.

Warsztat poprowadzi Beata Kozak, redaktorka naczelna „Zadry”.
Termin: 20-21 marca 2010
Miejsce: Kraków, ul. Krakowska 19
Zgłoszenia: zadra@efka.zadra.kylos.pl lub telefonicznie: 782 45 42 38.
Opłata za udział w warsztatach w pierwszym terminie wynosi 60 zł, a w drugim 40 zł.
Studentki/ci oraz osoby niezatrudnione – odpowiednio 30 i 20 zł.

Warsztat jest dotowany przez Global Fund for Women.
 
     
       
    
 
Festiwal Zadry z okazji 10-lecia pisma
   25-31 stycznia 2010, Kraków 
 
 
Z okazji 10-lecia feministycznego pisma Zadra, które wydaje w Krakowie Fundacja Kobieca eFKa, zapraszamy na Festiwal Zadry. Festiwal odbędzie się w Krakowie w dniach 25-31 stycznia, od poniedziałku do niedzieli. Codziennie redakcja Zadry zaprasza na spotkania, dyskusje i pokazy filmów, które odbędą się w Cafe Cheder przy ul. Józefa 36 i w TIK-u przy ul. Krakowskiej 19. Szczegółowy program Festiwalu można znaleźć na stronach eFKi: www.efka.zadra.kylos.pl oraz na blogu Zadry – www.10latzadry.blox.pl
 
Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny. Zapraszamy!
  
 
        
   
  
     
    
  
Kobiety w Turcji
i ich zmagania o autonomię
 
Fundacja Kobieca zaprasza na odczyt, który wygłosi dr Beata Kowalska.
 
Spotkanie odbędzie się w czytelni Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskej 19 w środę, 28 października, o godz. 19:00.
 
Serdecznie zapraszamy!
  
 
 
  
   
 
 
Feminism and Democracy in Poland -
- 20 Years of Clench
   
 
Fundacja Kobieca zaprasza  na spotkanie dyskusyjne, w którym wezmą udział: prof. Ann Snitow, Shana Penn, Małgorzata Tarasiewicz, dr Beata Kowalska, a poprowadzi je dr Sławomira Walczewska.
 
Dyskusja odbędzie się w języku angielskim.
 
 
sobota, 4 lipca, godz. 16, galeria „Lokator”, ul. Krakowska 27
  
Serdecznie zapraszamy!
 
 
   
 
    
 
Wieczory ormiańskie
 
W dniach 8 i 9 czerwca w Kinie Mikro w Krakowie odbędzie się przegląd filmów ormiańskich reżyserek.  Filmy te były prezentowane podczas pięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu KIN - "Kobieta", odbywającego się od 2004 roku w Erewanie. W ramach przeglądu, który eFKa organizuje wraz z Kinem Mikro, pokażemy 22 filmy w wersji oryginalnej z podtytułami w języku angielskim. Słowo wstępne wygłosi Mariam Ohanyan, reżyserka, publicystka,  pisarka, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu "Kobieta". 
 
W czasie przerw można będzie wypić prawdziwą ormiańską kawę.
 
 
Sponsoruje:  
 
 
  
     
 
 
Przemoc wobec kobiet to nie przelewki
 
 
W konkursie na billboard pod hasłem „Ważna jest każda kropla”, który towarzyszył kolejnej edycji krakowskiego Festiwalu Plakatu Reklamowego „Barbakan 2009”, jedno z wyróżnień zdobył projekt o dyskryminującej wymowie.
 
Tekst na wyróżnionym plakacie brzmi: „Puszcza się bez przerwy, a ty ciągle ją lejesz” i opiera się na dwuznaczności słów „puszczać się” i „lać” coś/kogoś. „Puszczanie” to w tym przypadku zarówno puszczanie wody, jak i wulgarne określenie aktywności seksualnej kobiety, natomiast „lanie” to zarówno lanie wody, jaki i używanie przemocy fizycznej. Autor plakatu przemawia do użytkownika wody –  w tym przypadku jednocześnie do „użytkownika” kobiety – tonem obłudnego wyrzutu. Seksistowska, dyskryminująca wymowa plakatu polega na dwuznaczności skojarzenia wody z kobietą, kobiety z „dziwką”, a mężczyzny z tzw. damskim bokserem. Jako normę przedstawia przemoc wobec kobiet. 
 
Protestujemy przeciwko wyróżnieniu dla tego seksistowskiego plakatu, a jurorom konkursu proponujemy, by zapamiętali lepsze hasło: „Przemoc wobec kobiet to nie przelewki”.  
 
Powyższy protest  wysłany został do jury Festiwalu na adres organizatorów czyli Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej oraz został podany do wiadomości mediów. eFKa wysłała rownież pismo w tej sprawie do Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, p. Elżbiety Radziszewskiej.
 
Zdecydowana reakcja Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania na seksistowski plakat:
 
"(...) domagam się usunięcia ww. plakatu z katalogu prac festiwalowych, nie używania go w kampaniach społecznych oraz publicznych przeprosin wszystkich osób, które poczuły się dotknięte wyróżnieniem ww. plakatu w konkursie."
 
Organizatorzy konkursu przesłali pani Minister Radziszewskiej list z  przeprosinami  i  zapewnieniem, że seksistowski  plakat  nie będzie  wykorzystany  w żadnej   kampanii   społecznej,  o  czym p. Minister poinfomowała w piśmie do Fundacji Kobiecej eFKa.
    
   
 
   
Mowa i pismo
w perspektywie feministycznej

Tematem spotkania będzie historia mówiona. Dyskusję z udziałem Anny Lipowskiej-Teutsch (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej), dr Beaty Kowalskiej (Instytut Socjologii UJ), Mariji Jakubowycz (rzeczniczka migrantek) oraz Łarisy Suleymanowej (rzeczniczka uchodźczyń) poprowadzi dr Sławomira Walczewska (Fundacja Kobieca eFKa).
 
Piątek, 20 marca, godz. 19, ul. Krakowska 19, siedziba Towarzystwa Interwencji Kryzysowej
    
Serdecznie zapraszamy!
   
  
  
Fundacja Kobieca eFKa powstała w marcu 1991 roku. Jest organizacją feministyczną. Statutowe cele eFKi to wspieranie solidarności i samodzielności kobiet, przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet i rozwój kultury kobiecej. 

 
 
Jeśli cele te uznajesz za ważne, wesprzyj ich realizację swoją darowizną.
 
 eFKa to: 
  • Centrum Kobiet w Krakowie
  • kwartalnik feministyczny "Zadra"
  • Akademia Feministyczna
  • projekt "Wybory Kobiet"
  • szkolenie trenerek samoobrony i asertywności WenDo
  • feministyczna lista dyskusyjna Gender
  • Wydawnictwo eFKa
  • 10 ogólnopolskich konferencji feministycznych
  • 5 numerów feministycznego pisma "Pełnym głosem" i "Głos mają kobiety" - pierwsza książka polskich feministek
  • Spotkania dyskusyjne
 
 
 
• Subskrypcja

Wpisz swj adres i zatwierd?aby otrzymywa?regularne informacje o nowociach na stronach eFKi

 
Proactive Reviews Does Proactiv Work
 Copyright © 2003 Fundacja Kobieca "eFKa"            projekt - Dominik Paszkiewicz, wykonanie -